Ось і прийшов до нас Останній дзвінок! Радісно і весело шумить шкільна дітвора. Бажаємо всім учням приголомшливих літніх канікул. Випускникам відмінного старту на життєвому шляху. А вчителям – гордості і захопленості від успіхів своїх учнів! Щастя вам і прекрасного відпочинку!


#Всесвітній_день_вишиванки

В третій четвер травня українці відзначають свято української культури - Всесвітній день вишиванки.

З глибини тисячоліть бере початок мистецтво вишивання. У кожному хрестику та візерунку таємниця нашого незламного духу, жаги до свободи, наших цінностей.

Тернистий шлях пройшла українська вишиванка крізь віки, щоб залишитися священним оберегом, душею народу, взірцем патріотизму для мільйонів українців зараз. Вона, немов стародавній літопис долі українського народу, який передавали з роду в рід, зберігали і свято бережуть сьогодні.

Історія виникнення української вишивки, найдавніші вишиванки, символічне значення кольорів та візерунків - про все це йшла мова під час інформаційного заходу "У вишиванці - доля народу".


Мама – найголовніша людина в житті кожного. Наші матері дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мами – вони завжди оберігають нас, дають мудрі і добрі поради. Материнська любов залишається назавжди . Учні 6 класу долучилися до святкування Дня матері, яке традиційно відзначають у другу неділю травня.


26 квітня 1986 року...
Рівно 37 років тому над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам'яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Саме сьогодні, 26 квітня, учні 7 класу Річківського ЗЗСО пригадали день, коли сталась ця жахлива трагедія, яка змінила життя мільйонів людей на "до" та "після".

Тільки вдумайтеся -209 років минуло, як народився Тарас Григорович Шевченко!
А ми і сьогодні по-новому розкриваємо і трактуємо його творчість, "накладаємо" його слова на події в сучасній Україні. Вони додають духу нашим воїнам,віри в Україну і силу українського народу.
Сьогодні в 1-2 класах були проведені виховні заходи "Шевченківські дні в початковій школі". Класоводи розкрили школярам цікаві сторінки біографії митця, генія, пророка, Тараса Григоровича Шевченка. Цікаві факти про Кобзаря перепліталися з відеороликами .
Учні в ГПД продекламували вірші Тараса Григоровича ,
малювали малюнки до них . 🇺🇦

Одним із найбільших патріотів усіх часів справедливо вважається Тарас Григорович Шевченко. Мало хто з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність Батьківщини, честь та гідність народу.
"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!" Під таким гаслом у нашому закладі проходили різні заходи, метою яких було виховувати любов до рідної землі, свого народу, культури, мови на прикладі життя і діяльності Великого Кобзаря.
Гортаючи сторінки "Кобзаря", учні 5-7 класів створювали ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка. А учні 8 класу підготували ранок " Ми - нащадки Кобзаря". Також учні 5-9 класів на уроках української літератури складали словесний портрет поетові, писали есе "Мій Шевченко". Було проведено інтегрований урок у 9 класі з української літератури та історії України на тему "Позакласне читання. Поезія Тараса Шевченка"

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови.
У 1-4 класах були проведені уроки до Дня рідної мови.
Учні дізналися про історію виникнення цього свята, почули цікаві факти про українську мову, а також, беручи участь у різних конкурсах, пригадали фразеологізми, прислів’я, відгадали ребуси та склали вірш із розгаданих ребусів.
Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом.

Країно моя — Україно,

Ще пращурів пам'ять жива,

Знайома тут кожна стежина,

І сонце мене зігріва.

Хай пісня твоя, Україно,

Злітає, як птах у блакить,

А мова твоя солов'їна

У кожній оселі звучить.

                                 Ф. Пантов


ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ

 Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році. Це всього тиждень, але його слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.  Подорожі, екскурсії,  веселі і радісні зустрічі з друзями - ось яким повинен бути справжній відпочинок. Дорогі учні, нагадую вам про необхідність дотримання правил техніки безпеки та поведінки аби уникнути травмування! Шановні батьки, з вашими дітьми перед виходом на канікули було проведено бесіду щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул. Прохання проводити такі бесіди вдома та радити дітям дотримуватися правил поведінки для збереження їх життя та здоров'я. Закликаю учнів та батьків завжди пам'ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ

1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.

2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.

2.1. Забороняється розпалювати багаття.

2.2. Не купатися в холодну пору.

2.3. Бути обережними при відвідуванні лісового масиву.

2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі гриби і ягоди.

3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.

4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.

5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.

6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.

7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.

8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.

9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих  після 21.00 години.

 

 

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я


Голгофа голодної смерті


День писемності та мови. Радіодиктант


Тренінг "Сучасний                     вчитель. Який він?"


Свято до визволення                                             села


Шкільна організація "Веселка"


Осінні композиції "Дари                         осені"


Веселий ярмарок


Протидія булінгу


Свято першого                                            дзвоника!